Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała i z naszą pomocą w Starych Juchach

W ostatnią niedzielę graliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Starych Juchach. Hasło 31 Finału to „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Po raz pierwszy w swej historii WOŚP grał zarówno dla „małych jak i dużych”.
W walce z tą śmiertelną chorobą liczy się czas, a zakupiony sprzęt ma pomóc w bardzo szybkiej diagnozie.

Główne wydarzenie tegorocznej Orkiestry w Starych Juchach jak co roku odbywało się
w siedzibie organizatora – Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji: animacje dla dzieci, kolorowanka XXL, fotobudka 360, możliwość skorzystania
z fizjoterapii oferowanej przez naszego beneficjenta Panią Paulinę Polkowską, pokaz udzielania pierwszej pomocy. Był także kiermasz ciast i słodyczy przygotowanych przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich. Na scenie zaprezentowały się :  Dziecięcy zespól pieśni i tańca „Palinocka” oraz Estradowa Grupa Wokalna. Obie grupy działają w Bibliotece, a prowadzi je instruktor muzyki Pan Kamil Szejda. Na koniec częsci artystycznej za budynkiem odbył się pokaz umiejętności młodzieżowej grupy teatru ognia „FIRE TEAM”. De facto grupa ta zaprezentowała się później również w Ełku, na „Światełku do nieba” za budynkiem Ełckiego Centrum Kultury.

Na ulicach Starych Juch już od godzin porannych kwestowało 13 wolontariuszy, a jednym
z nich był nasz pracownik – Krzysztof Łapiński. Na licytację zostało wystawionych aż 125 pozycji
( rękodzieło, vouchery, kosze z darami natury – przygotowane przez KGW i wiele innych przedmiotów). Także wnieśliśmy drobny wkład przeznaczając kilka wydawnictw i gadżetów na licytację.

Pod wieczór organizatorzy dowiedzieli się z Ełckiego Sztabu WOŚP, że z ich puszek w sumie wpłynęło 12.721,67 zł . Radości nie było końca, gdyż to nowy rekord, poprzedni z 2020r dochodził do kwoty 10 tys. zł). Wydarzenie jak co roku było bardzo kolorowe, pełne dobrych emocji, uśmiechów
i radości z możliwości pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała i z naszą pomocą w Starych Juchach