Dnia 3 maja 2025 w Gospodarstwie Rolnym Szarek odbyły się jednodniowe Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody pod hasłem „Majówka w Szarku” – kwalifikacje Warmińsko – Mazurska Liga Jeździecka.
Zawody odbyły się w Gospodarstwie Rolnym Szarek Joanna Zbrojkiewicz oraz dzięki uprzejmości Państwa Szadkowskich, którzy współorganizują zawody i użyczają swoją infrastrukturę. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zaprezentowania się konkursach od 50 cm i dalej co 10 cm i wyżej do 90 cm wysokości przeszkód.
Dzięki współpracy oraz innym ludziom i organizacjom dobrej woli, m.in. Stowarzyszenia LGD „Lider w EGO”, które chętnie włącza się w pomoc przy organizacji tego typu wydarzeń aktywizujących lokalną społeczność, zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach z licznymi nagrodami, przyciągając tym samym wielu jeźdźców z okolicy oraz odległych województw. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Marcin Kuchciński.
Gratulacje wszystkim Zawodnikom, ich Trenerom oraz Rodzicom za wspaniałe zawody i do zobaczenia na kolejnych. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO”, wsparło organizację tego wydarzenia poprzez materiały promocyjne dotyczące obszaru EGO.