MŁODZIEŻ Z KLAS WETERYNARYJNYCH Z ZESPOŁU SZKÓŁ nr 1 W EŁKU PODĄŻA SZLAKIEM KONIA ARABSKIEGO

Jak co roku, tradycyjnie, na wiosnę, tym razem w dniach 8-9 czerwca 2024 r., rozpoczął się sezon pokazowy Koni Czystej Krwi Arabskiej, który odbył się w Stadninie Koni Białka – Wiosennym Młodzieżowym Pokazem Koni Czystej Krwi Arabskiej.

Jest to pierwszy i zarazem jeden z najważniejszych pokazów dla młodych koni arabskich w Polsce. Była to już 34. Edycja imprezy.

Dzięki pomocy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO”, w sobotę 8 czerwca do grona podziwiających dołączyła również młodzież klas weterynaryjnych z Zespołu Szkól nr 1 w Ełku.

W tym roku uczniowie mogli zobaczyć konie z roczników 2021, 2022 oraz 2023 . Organizatorzy pochwalili się, że do pokazu zgłoszono 92 konie czystej krwi arabskiej, których to uroda została poddana ocenie sędziowskiej.

Tegoroczną edycję pokazów w Białce, w sobotni poranek, rozpoczęły dwie serie (choć niezbyt liczne) klas ogierków rocznych. Klasy koni rocznych w Białce, czy to ogierków, czy klaczek są najciekawsze ze względu na to, że są to pierwsze

publiczne występy najmłodszego pokolenia koni arabskich wyhodowanych w Polsce, chociaż należałoby wspomnieć, iż to klaczki przyciągają największą uwagę, ponieważ w przyszłości to właśnie one będą podstawą polskich hodowców.

Wyjazd, zorganizowany został w ramach aktywizacji i doskonalenia nowych umiejętności młodzieży, a Stowarzyszenie zostało zaprezentowane jako organizacja wspierająca ciekawe inicjatywy.

Krótka fotorelacja z wyjazdu dostępna do obejrzenia jest na facebooku szkoły pod linkiem: https://www.facebook.com/watch/?v=1614094882701800 ,  do czego serdecznie zapraszamy.

 

MŁODZIEŻ Z KLAS WETERYNARYJNYCH Z ZESPOŁU SZKÓŁ nr 1 W EŁKU PODĄŻA SZLAKIEM KONIA ARABSKIEGO