SZLAK KAJAKOWY ŁAŹNĄ STRUGĄ I RZEKĄ EŁK OPISANY PRZEZ LOKALNĄ GRUPĘ DZIAŁANIA „LIDER W EGO”

W ramach realizacji tak zwanej operacji współpracy, Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” wydała przewodnik kajakowy „Szlak kajakowy Łaźna Struga i rzeka Ełk” opisujący malowniczość i piękno niedocenianego szlaku kajakowego od jeziora Szwałk do Prostek. Szlak ma długość ponad 70 km, przepływa przez 6 gmin obszaru EGO: Kowale Oleckie, gdzie się rozpoczyna, poprzez gminy: Świętajno, Stare Juchy, gminę i miasto Ełk oraz gminę Prostki.

Opis szlaku został wykonany w maju bieżącego roku, wiadomości więc zawarte w przewodniku są aktualne i zawierają opis przeszkód, miejsc w których szlak można rozpocząć lub zakończyć (zapewniony dojazd), ciekawych miejsc przyrodniczo i kulturowo oraz miejsc wypoczynku.

We wrześniu 2023 roku w ramach projektu współpracy LGD „Lider w EGO” zorganizowała jednodniowy spływ na kilkukilometrowym odcinku Łaźnej Strugi, czyli rzece Ełk, nazywanej tak przed jeziorem Łaśmiady. W spływie wzięło udział ponad 30 uczestników związanych w samorządami, organizacjami pozarządowymi i organizatorami turystyki.

Przewodnik jest dostępny za darmo w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Lider w EGO” w Ełku przy ulicy Mickiewicza 15 na IX piętrze. Zapraszamy osoby zainteresowane!

Prezes LGD „Lider w EGO” z przewodnikiem

SZLAK KAJAKOWY ŁAŹNĄ STRUGĄ I RZEKĄ EŁK OPISANY PRZEZ LOKALNĄ GRUPĘ DZIAŁANIA „LIDER W EGO”