SPRAWDŹ, CZYM ODDYCHASZ W PROSTKACH

Budowanie świadomości to pierwszy krok w kierunku rozwiązania problemu zanieczyszczeń powietrza. Jednym z wielu zadań w ramach projektu współpracy trzech Lokalnych Grup Działania pn. „Wiem, czym oddycham” był zakup i montaż mierników Systemu Airly na obszarze każdej LGD, które informują mieszkańców o aktualnej jakości powietrza w swojej okolicy w każdych warunkach pogodowych.

System monitorowania jakości powietrza Airly pomaga budować świadomość i gromadzi informacje na temat charakteru zanieczyszczeń na danym obszarze. Wiedza ta umożliwia m.in. lokalnym władzom planowanie i wdrażanie działań naprawczych. Gdy doczekają się one już realizacji, system Airly jest doskonałym narzędziem analizy, czy podjęte działania przyniosły pożądany efekt, a jakość powietrza uległa poprawie. Sensor Airly PM, który zostanie zamontowany na obszarze każdej LGD mierzy w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5, PM10, temperaturę, wilgotność, ciśnienie oraz siłę i kierunek wiatru.

Kompletny system do monitoringu jakości powietrza umożliwia:
– skuteczną prognozę zanieczyszczeń ze sprawdzalnością sięgającą 96%,
– umożliwienie dostępu do aktualnych i historycznych danych,
– korzystanie z mapy online i aplikacji mobilnej dostarczającej wiedzę,
– łatwą instalację urządzenia,
– dostęp do największej sieci sensorów w Polsce i na świecie.

Mapa online prezentująca dane o jakości powietrza jest dostępna dla wszystkich użytkowników poprzez stronę internetową map.airly.org oraz bezpłatną aplikację mobilną. Mapa przedstawia aktualne pomiary jakości powietrza, dane historyczne i prognozę na najbliższe 24 godziny.

Na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Lider w EGO” miernik został zamontowany przy ulicy 1 Maja w Prostkach na budynku Domu Spotkań z Kulturą:
https://airly.org/map/pl/#53.696064,22.438023

 

SPRAWDŹ, CZYM ODDYCHASZ W PROSTKACH