TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ
Kup zdrowe jedzenie prosto od lokalnego rolnika! Bez pośredników, bez oprysków, z poszanowaniem Ziemi!
Po raz czwarty, jako Stowarzyszenie Adelfi, zapraszamy Was na Targi Ekonomii Społecznej, na których kupicie ekologiczne produkty w najkrótszym możliwym łańcuchów dostaw – czyli bezpośrednio od lokalnych producentów.
Co to oznacza?
To, że produkty, które znajdziecie na targach, będą świeże, smaczne i co najważniejsze – zdrowe. Dzieje się tak, ponieważ nie pokonują one dalekich odległości, nie przechodzą przez dziesiątki pośredników, nie potrzebują konserwantów, tylko trafiają bezpośrednio w Wasze ręce.
Zalet kupowania żywności regionalnej jest wiele, a dodatkowo dzięki temu wspieramy lokalnych dostawców i w ten sposób rośnie zapotrzebowanie na konkretne towary. Wzrasta więc produkcja, na rynku pojawia się coraz więcej świeżej żywności pochodzącej z regionu.
Jako Stowarzyszenie Adelfi już od 11stu lat prowadzimy Ośrodek Wsparcie Ekonomii Społecznej, który wspiera lokalne inicjatywy i prowadzi do powstawania przedsiębiorstw społecznych. Będziecie mieli okazję również poznać te wspaniałe inicjatywy, zakupić ich produkty oraz dowiedzieć się, czym jest ekonomia społeczna i dlaczego warto ją tworzyć i wspierać.
Targi to nie tylko zakupy ekologicznych produktów, ale przede wszystkim spotkanie wszystkich, którym ekologia i zdrowy tryb życia leży na sercu. Dlatego na targach znajdziesz prelekcje i warsztaty, w których będzie można dowiedzieć się więcej o ekonomii społecznej i jak ona wpływa na rozwój regionu.
Będziecie mogli również poznać i dowiedzieć się jak działają kooperatywy spożywcze na przykładzie @inicjatywa łącznik, która jest współorganizatorem Targów. @Inicjatywa Łącznik już kolejny rok dostarcza mieszkańcom naszego miasta żywność prosto od lokalnych wytwórców i rolników, edukując przy tym i wzbogacając lokalny rynek w ciekawe wydarzenia.
Zapraszamy 11 września w godzinach od 9:00 do 14:00 na Plac Jana Pawła II w Ełku.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ